Basında Biz

Dokuz8 Haber, Dört Kişiden Üçü Hayatı Boyunca Hiç Alkol Almamış

Özgürlük Araştırmaları Derneği Genel Sekreteri İsrafil Özkan’ın Nevşin Mengü ile Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu üzerine yaptığı röportaj.

Özgürlük Araştırmaları Derneği Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu Projesi Koordinatörü Çağın T. Eroğlu’nun Aposto’dan Marsel Tuğkan ile yaptığı röportaj.

İsrafil Özkan, The Brussels Morning. Turkey’s Alcohol Ban Falls Outside the Law

Oda TV, Vergi Yılda En Az 500 Can Alıyor

Gazetem.com, Yüksek vergi + Sahte içki = Ölüm

Işıl Kurnaz, Alkolün Hukukunu Savunmak. Birikim Dergisi.

Tele1, İki Biraya 70 bin TL Ceza!

Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan Tele1’de katıldığı programda Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu’nun yayınladığı 2021 yılı Türkiye Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ni değerlendirdi.

Platformumuz Sözcüsü İsrafil Özkan, Nevşin Mengü’nün Youtube kanalında Türkiye’de artan sahte içkiye bağlı ölümleri ve Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu’nun yayınladığı 2021 yılı Türkiye Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ni değerlendirdi.

Diken, Türkiye içki tüketiminde sonuncu, içki vergisinde 3’üncü.

Gazete Pusula, Sahte Alkole 10 Kurban.

Artan sahte içki vakalarına ilişkin özel bir dosya hazırlayan uluslarası yayın kuruluşu Al-Monitor Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Gözlem Gazetesi, Alkollü İçkilere “Anormal” Zam

DW Türkçe’nin zamlar sonrası alkollü içki piyasasının durumunu konu alan video haberinde Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan ile bir röportaj gerçekleştirildi.

Ozan Gündoğdu’nun hazırladığı Trend Topic podcast programında Platformumuzun 2021 yılı için paylamış olduğu kayıtdışı tüketim verilerine yer verildi.

Medyascope’un hazırladığı ve zamlar sonrası alkollü içki piyasasının nabzını tutan haberde Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan ile röportaj yapıldı.

Platformumuz Sözcüsü İsrafil Özkan 9.Köy’de alkollü içkilerden alınan ÖTV’nin mahiyetini dğerlendirdi

Proje Koordinatörümüz Çağın T. Eroğlu’nun konuk olduğu Çapraz Sorgu podcast programı

Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan, Consumer Choice Center bünyesindeki ConsEUmer Podcast programında Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu ve Türkiye’de alkollü içkilere yönelik uygulanan kısıtlayıcı kamu politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bir Aposto! bülteni olan Rapor Bülteni Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu 2021 Türkiye Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin bir incelem dosyası hazırladı.

Proje Koordinatörümüz Çağın T. Eroğlu Rapor Bülteni’nin 2021 Türkiye Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin hazırladığı dosyada bir görüş yazısı kaleme aldı.

Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan, Nikkei Asia’nın Türkiye’de pandemi döneminde uygulanan alkol satış yasaklarına ilişkin dosyasına görüş vermek suretiyle katkıda bulundu.

Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan, Nevşin Mengü’nün hazırladığı “Bugün Ne Oldu?” programında 2022 Ocak-Mart Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ni değerlendirdi

2022 Ocak-Mart Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Diken’in haberi

2022 Ocak-Mart Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin A3 Haber’in haberi

2022 Ocak-Mart Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Ulak News’un haberi

Platformumuz Teyit.Org bünyesinde kurulan ve Türkiye’de medya ekosisteminin gelişmesine katkı sunmayı hedefleyen Factory programının resmî bir üyesi oldu

Doğruluk Payı’nın Türkiye’de alkollü içki ve sigara fiyatlarının yıllar içerisindeki değişimini konu alan dosyasında platformumuzun hazırladığı Ocak – Mart 2022 Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne de yer verildi

Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan, Dokuz8 Haber’den Sibel Hürtaş ile alkol fiyatlarındaki fahiş artışa ilişkin röportaj gerçekleştirdi

BirGün TV’nin hazırladığı “Hayat Tarzına Müdahale” dosyasında platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan’ın da değerlendirmelerine yer verildi

BirGün’de yayınlanan “Hayat Tarzına Müdahale” dosyasında platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan’ın da değerlendirmelerine yer verildi

Proje Koordinatörümüz Çağın T. Eroğlu 3H Hareketi kanalında Ata Birol’un sorularını yanıtladı.

Platformumuzun ortaya atmış olduğu ÖTV zammı iddiasına ilişkin MedyaPort’un haberi

2022 Nisan – Haziran verilerimize ilişkin Tele 1’in haberi

Proje Koordinatörü’mü Çağın T. Eroğlu, 3H Hareketi kanalında Ata Birol’un sorularını yanıtladı.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba platformumuzun 2022 Nisan – Haziran verilerini paylaştı

Doğruluk Payı 2022 Nisan – Haziran verilerimizi paylaştı

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Cumhuriyet gazetesi’nin haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin ABC Haber’in haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Gerçek Gündem’in haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Tamga Türk’ün haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Bağımsız Kocaeli’nin haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin İzmir Gündemi’nin haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Bursa.com’un haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin Anayurt Gazetesi’nin haberi

2022 Nisan – Haziran Kayıtdışı Alkol Tüketim Verileri’ne ilişkin NeHaber.com’un haberi

Platformumuz sözcüsü İsrafil Özkan, Nevşin Mengü’nün sunduğu #BugünNeOldu programında Nisan-Haziran verilerini değerlendirdi.
Doğruluk Payı, Nisan-Haziran verilerine atıf yaptı

Proje Koordinatörümüz Çağın T. Eroğlu Tepegöz Merkez kanalında platformumuzun işleyişine ve Türkiye’de alkol politikalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Proje Koordinatörümüz Çağın T. Eroğlu Daktilo1984 kanalında İpek Maya Saygın ile 2002’den bugüne Türkiye’deki alkol politikalarını değerlendirdi

Proje Koordinatörümüz Çağın T. Eroğlu, 3H Hareketi kanalında Kayra Kocagil’in sorularını yanıtladı

Bursa Muhalif Gazetesi, Tekel Bayiileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş’a uygulanan idarî para cezası hakkında paylaştıkları haberde Proje Koordinatörümüz Çağın T. Eroğlu’nun değerlendirmelerine yer verdi.